Motorsiklet kursuna gitti, 'Motorsiklet bilmiyor' diye almadılar
Türkiye’de 100 kişi başına düşen motorsiklet sayısı!
Finansbank’tan motosiklet kredisi: Masraf Yok, Vade Uzun!
BMW’den Fütüristik Bir Motosiklet Modeli
Bu haber 01 Eylül 2016, Perşembe 13:47 tarihinde eklendi. 1035 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kask Modelleri Hakkında

Kask modellerinin çıktığı günden bu yana gelişmesi motosiklet kaza oranlarını paralel olarak etkilemiştir.
Kask Modelleri Hakkında Kask Modelleri

Kask modelleri, motosiklet sürüşlerinin kaza riski ve kaza sonrası ölüm oranlarının yüksek olması sebebiyle; iki tekerlekli ulaşım araçlarının daha güvenli olması amacıyla ortaya çıkmıştır. Kask modellerinin çıktığı günden bu yana gelişmesi motosiklet kaza oranlarını paralel olarak etkilemiştir. Kask modelleri, kaza anlarında kafayı ölümcül darbelerden koruyacak sürücünün yaşama şansını arttırmasını sağlıyor. Bu nedenle her sürücünün kask takması yönünde bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Kask modelleri; açık kasklar, kapalı kasklar, çeneden açılan veya çenesi çıkan kasklar gibi çeşitli modellere ayrılıyor. Kask modelleri kendi özellikleriyle sürücüyü koruma hedefindedir.

Kask Modelleri ve Özellikleri

Açık Kasklar: Bu tarz kask modelleri, uzun camları olan ve güneş vizörüyle desteklenen yarım kask olarak anılan kasklardır. Genellikle scooter ve schopper motosiklet sürücüleri tarafından tercih edilmektedir. Açık kasklar, yüzde yüz koruma sağlamadığından şehir içi kısa mesafeli yolculuklar için önerilir. Kullanımı pratik ve rahattır.

Çenesi Çıkan Kasklar: Bu tarz kasklar, çenedeki koruma bölümünün kolay bir hareketle çıkartılarak açık kaska dönüştürülür. Çene aparatının portatif olması sebebiyle çok yönlü bir kullanım sunuyor.

Nazi Kasklar: Nazi veya diğer kullanımıyla Chopper kask modelleri, çene altından emniyet kemeri bulunan ve scooter – chopper motosikletlerle kullanılan kask modelidir.

Kapalı Kasklar: Full face veya tam donanımlı kapalı kasklar olarak bilinen bu kask modelleri, motosiklet kullanıcıları için en ideal ve güvenlikli kasktır. Kapalı kasklar, uzmanlar ve deneyimli sürücüler tarafından kullanılması önerilen kasklardır. Bu kasklar, sürücüyü tüm darbelerden korumaktadır.

Kask seçerken sadece görüntüsünün güzelliğine veya yaratıcılığına değil aynı zamanda kaskın vadettiği koruma detaylarına bakılmalıdır. Kaskın teknik özellikleri incelenerek, kullanışlı olup olmadığı öğrenilmelidir. Kötü bir kask tercihinin sonuçları da kötü olacağından teknik özellikler ve kaskın sürücünün kafasına uyumlu olması önem teşkil ediyor. İdeal kask modelleri ve ihtiyaç duyulan motor aksesuarları için sanal hizmet imkânı sunan motosikletaksesuarlari.com adresine tıklayarak her türlü motor ihtiyacı karşılanabilir. Güvenilir, hızlı ve müşteri dostu bir hizmet sunan Motosiklet Aksesuarları mağazası, sunduğu avantajlı fiyatlar ve kampanyalarla motosiklet tutkunlarına keyifli bir alışveriş deneyimi sunuyor. 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : kask modelleri
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Takip ettiğiniz haber kategorisi hangisi?
Motosiklet Videoları
Motosiklet Resimleri
Motosiklet İlanları
Motosiklet Haberleri
Motosiklet Kazaları
Motosiklet Dersleri


Web sitesinde yayınlanan animasyon, video, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar kaynak gösterilmeden kullanılamaz, yayınlanamaz.