Motorsiklet kursuna gitti, 'Motorsiklet bilmiyor' diye almadılar
Türkiye’de 100 kişi başına düşen motorsiklet sayısı!
Finansbank’tan motosiklet kredisi: Masraf Yok, Vade Uzun!
BMW’den Fütüristik Bir Motosiklet Modeli
Bu haber 27 Ekim 2014, Pazartesi 15:48 tarihinde eklendi. 3017 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AGV Kask Hakkında

Ünlü İtalyan kask markası hakkında kısa bir tarihçe
AGV Kask Hakkında
1945 ‘lerde muhasebecilik yapan Gino Amisano, savaşın bitmesiyle beraber iş hayatına atılır. Valenza bölgesinde ayakkabı ve deri fabrikalarının olduğu bölgede FAB marka sele kaplaması ve yarış bisikletçileri için Robic marka hafif kasklar üretmeye başlar. Amisano, Gino ve Valenza ‘nın baş harfleriyle AGV firması kurulduğunda takvimler 1946 yılını göstermekteydi. Yeni kurulan firma hedefini bisikletçilerle sınırlı tutmaz ve motosikletçiler içinde üretim yapmaya başlar. Vespa ve Lambretta modelleri için koltuk kaplamaları yapar. Luciana Morando ile tanışıp evlenen Amisano, 1947 yılında ilk motosiklet kaskını yapar.
 
2007 yılında Dainese tarafından satın alınana AGV firması başta İtalyan efsanevi pilot Valentino Rossi olmak üzere birçok dünya şampiyonuna sponsorluk yapmıştır.
 
AGV kaskların genel özellikleri nasıldır?
 
Avg firması daha çok motosiklet kaskı üretiminde boy göstermektedir. Ürettiği kaskların şık ve ince olması ile bilinir. Dünya şampiyonu sürücülerin giydikleri markalar her zaman kaliteli ve en iyi şekilde tasarlanmış kasklardır ve bu kaskların içinde AGV kaskları da yer almaktadır. Kaskların genel özelliklerini sayacak olursak, fiber kompozit malzemeden üretilmiş kasklardır ve bu yüzden dayanıklıkları en üst düzeydedir. Üstün derecede koruma özelliğine sahiptir. Şekil olarak ergonomiktir. Kaskın camı çizilmez malzemedendir, iç yapısında ise antibakteriyel ve aynı zamanda kolayca sökülüp takılabilen bir iç astar vardır ve bu yapı sayesinde kaskınızda değişim ve hijyeni kolaylıkla sağlayabilirsiniz.
 
Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Takip ettiğiniz haber kategorisi hangisi?
Motosiklet Videoları
Motosiklet Resimleri
Motosiklet İlanları
Motosiklet Haberleri
Motosiklet Kazaları
Motosiklet Dersleri


Web sitesinde yayınlanan animasyon, video, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar kaynak gösterilmeden kullanılamaz, yayınlanamaz.